fbpx
Rejital | Dijital Reklam Ajansı dijital-reklam-yeni-musterilere-ulasin-1024x576

Dijital Reklam ile Yeni Müşterilere Ulaşın

Dijital Reklamlar ile Yeni Müşterilere Ulaşın

 

Rejital | Dijital Reklam Ajansı dijital-reklamlar-satislarini-arttir-yeni-musteriler-600x400  Dijital reklam, günümüzde internetin sürekli gelişim ve değişim göstermesi ile birlikte hayatımıza girmiş olan reklam türüdür.

Geleneksel reklamlardan son derece farklı bir şekilde varlığını sürdüren ve müşterilerinize en iyi şekilde ulaşmanızı sağlayan dijital reklamlar aracılığı ile kolay, ucuz ve hızlı bir şekilde müşterilerinize ulaşabilirsiniz. Peki, ama nasıl? Gelin hep birlikte inceleyelim.

Dijital reklam, çeşitli çevrimiçi ve dijital kanallar aracılığıyla kullanıcılara promosyon içeriği sunma uygulamasıdır. İzleyicilere reklam ve mesaj göstermek için sosyal medya, e-posta, arama motorları, mobil uygulamalar, bağlı kuruluş programları ve web siteleri gibi ortamlardan yararlanır.

Dijital reklamcılık, satın alma dönüşüm hunisinin her aşamasında tüketicilere ulaşmak ve onları satın alma hunisinin bir aşamasından diğerine taşımak için hedeflenen, veriye dayalı bir reklam stratejisidir.

Farkındalıktan satın almaya kadar, geliri artırmak için dijital medya reklamcılığını (ve Google gibi çevrimiçi reklam kanallarını) kullanılması dijital reklamcılığı ifade etmektedir. Dijital reklamcılık ile müşterilerinize nasıl ulaşabilirsiniz? Dijital reklamcılık kanalları nelerdir?

Dijital Reklam Kanalları ile Yeni Müşterilere Ulaşın

Dijital reklam kanalları ile yeni müşterilerine ulaşın! Peki, ama nasıl? Tabi ki de bir dijital reklam ajansı ile. Profesyonel bir şekilde faaliyet gösteren bir reklam ajansı aracılığı ile yeni müşteri elde edebilir ve var olan müşterilerinizi ise sadık müşteri haline getirebilirsiniz.

E-Posta Pazarlama

İşletmeler, olası satış yaratma ve diğer pazarlama stratejilerini gerçekleştirirken, e-posta yoluyla onlara güncelleme ve diğer bilgileri gönderme izinleri dahil olmak üzere, potansiyel müşterilerden telefon numaraları ve e-posta adresleri gibi iletişim bilgilerini toplar.

E-posta ile pazarlama, işletmelere ve %4,300’e varan yatırım getirisi sağlayabilen en etkili dijital pazarlama kanallarından biridir.

Şirket içi dijital pazarlamacılara sahip birçok işletme, %66’ya kadar bu aracı yatırım getirisi sağlamak için mükemmel olarak değerlendiren e-posta pazarlamasını kullanır.

Bu doğrultuda e-posta pazarlamanın işletmeler tarafından yoğun olarak tercih edilen ve etkili bir pazarlama yöntemi olduğunu ifade edebiliriz. Gönderilen e-postalara örnek olarak marka oluşturma, dönüştürme ve haber bültenleri verilebilir.

Arama Motoru Optimizasyonu

İnternet kullanan hemen hemen tüm insanlar arama motorlarını yoğun bir şekilde tercih etmekte ve kullanmaktadır. İnternet kullanıcıları bilmek istedikleri veya aradıkları herhangi bir şeye ulaşmak için arama motorlarını kullanırlar.

Aslında, bu insanlara olan çevrimiçi deneyimlerin %93’e kadarı genellikle bir arama motoru kullanarak başlar. İnsanlar bir marka, ürün veya hizmetler hakkında bilgi aramak için arama motorlarını kullanır ve her ay arama motoru kullanıcılarının %59’u belirli bir ihtiyacı karşılayacak yerel bir işletme bulur.

SEO, anahtar kelime araştırması hem sayfa içi hem de sayfa dışı optimizasyon, bağlanabilir varlık oluşturma, organik bağlantı oluşturma ve diğer ilgili etkinliklerden yararlanma gibi çeşitli etkinlikleri içerir.

Sosyal Medya

Sosyal medya, işletme sahiplerinin ve dijital pazarlamacıların ürün ve hizmetleri için marka bilinirliği oluşturmak için yararlanabilecekleri dijital arenada kesinlikle meydana gelen en olağanüstü şeylerden biridir.

Sosyal Medya Pazarlamacılığı (SMP) aracılığıyla, dijital pazarlamacılar, doğrudan ve kişiden kişiye etkileşim yoluyla yüksek hedefli potansiyel müşterilere ulaşabilir.

Sosyal medya kullanıcılarının sayısı her geçen gün artmaya devam ediyor. Günümüzde internet kullanıcılarının çok büyük bir kısmının sosyal medyayı yoğun bir şekilde tercih ediyor olması firmaların sosyal medya kanalları ile müşterilerine ulaşabilmesini sağlamaktadır.

İşletmeler ve dijital pazarlamacılar çoğunlukta sosyal medya da var olmaya devam ediyor ve işletmelerin % 50’den fazlası SMP bütçelerini bu yıl artırmayı planlıyor.

İçerik Pazarlama

İçerik, her dijital pazarlama kampanyasının merkezinde yer alır ve pazarda meydana gelen birçok değişikliğe rağmen sabit kalacak temel unsurlardan biridir.

İyi, yüksek kaliteli ve çok alakalı içerikle, web siteniz ve diğer internet pazarlama gayrimenkulleriniz, tümü potansiyel müşteriler olabilecek yüksek düzeyde hedeflenmiş kitlelerden önemli miktarda gelen trafik oluşturacaktır.

Siz de yukarıda bahsedilen dijital reklamcılık kanalları ile müşterilerinize ulaşabilirsiniz. Bu doğrultuda en profesyonel ve kaliteli reklam çalışmaları ile müşterilerinize ulaşmak için hemen harekete geçin.

Profesyonel dijital reklam ajansı olarak faaliyet gösteren firmamız ile iletişime geçerek dijital reklamcılık ile ilgili detaylı bilgilere sahip olabilirsiniz.

dijital, dijital müşteri, dijital reklamlar, reklam, satışlarınızı arttırın, yeni müşteri, yeni müşterilere ulaşın

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.