fbpx

Uşak Tarhanası Satış – Tarhana.com.tr

Uşak Tarhanası Online Satış Mağazası

Türk mutfak kültürünün vazgeçilmez bir parçası olan ve birçok yöremizde çokça tüketilen tarhana artık sizlerin evlerine kadar tamamen organik ve doğal şekilde gelmektedir. Uşak tarhanası sizler için özenle yapılmış, birçok farklı malzemenin karışımından elde edilen ve kendine has usuller ile bekletilen eşsiz bir lezzettir. Tabi ki tarhananın organik olması tarhananın gerçek tadına varabilmek ve yararlarını görmek için en önemli etkenlerden birisidir. Hem doyurucu hem de besleyici özelliği olan Uşak tarhanası birçok farklı üretim aşamasından titizlikler geçerek özel olarak üretilmektedir. Organik ve doğal olan bu tarhana ile sizde sağlıklı beslenebilir ve böylece sağlık bir yaşama sahip olabilirsiniz.

Organik Tarhana

Gelenekten geleceğe taşınan Uşak tarhanasının tadına varmak ve sizlerde Türk kültürünün geleneksel yemeklerinden olan bu eşsiz lezzeti tatmak için hemen www.tarhana.com.tr girebilir ve kolayca dilediğiniz kilodaki acılı veya tatlı tarhana ürünlerine sahip olabilirsiniz. Ürünler tamamen doğal ve organik olarak üretilmektedir. Anadolu kokan bu eşsiz tarhana lezzetleri artık sofralarınızın vazgeçilmez bir şifa kaynağı olacaktır. Daha fazlası için sitemize girmeniz yeterlidir.

Uşak Tarhanası içerdiği besin değerleri sebebiyle aile ve toplum sağlığı için oldukça önemli bir yere sahiptir. Tarhana denilince akla ilk gelen yöre Uşak bunu öyle kabul etmiştir ki çorbanın içinde “18 doktor” olduğunu söylemektedirler. Bu üründe A, B, B1, B2, B6, C, D, E ,K, N vitaminleri ile çok sayıda aminoasit bulundurmaktadır. Tarhananın ana bileşeni olan un, esansiyel aminoasitlerden lisin ve treonin aminoasitleri açısından fakirdir. Bu nedenle de düşük kaliteli protein kaynağıdır. Diğer ana bileşen olan yoğurtta bu aminoasitler yüksek oranda bulunmaktadır. Böylece tarhana ana bileşeni olan un ve yoğurt esansiyel aminoasitler bakımından birbirlerini tamamlamakta ve daha yüksek kaliteli protein kaynağı olmaktadır.

Sonuç olarak Uşak Tarhanası, besin piramidinin taban kısmında yer alan tahıl grubu içerisinde tahıl esaslı olan tarhananın da bileşimi itibariyle yeterli ve dengeli beslenmede ihmal edilmemesi gereken bir ürün olduğu bilinmektedir.

Özellikle kış aylarında memleketimizde de sıkça tüketilen bu tarihi lezzet beslenmemizde önemli bir yer tutmaktadır. Afiyet olsun.

Her projemiz gibi bu projemize de sevgimizi katarak çalıştık. Tarhana.com.tr bir Rejital projesidir.

, , , , ,

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.

Menü